Tue. Aug 20th, 2019

Mācību ekskursija uz „Laimas” muzeju

Īsi pirms liecību saņemšanas, Tīnūžu sākumskolas 6a. klases skolēni devās mācību ekskursijā uz šokolādes muzeju „Laima”. Ekskursijas mērķis –  izbaudīt ceļojumu šokolādes pasaulē un uzzināt nedzirdētus faktus par to.

     Iesākumā muzeja gids skolēnus cienāja ar jaunākajām konfektēm un karsto šokolādi, kas tika pasniegta no iespaidīga izmēra strūklakas, lai visiem būtu enerģija aktīvi līdzdarboties muzeja sagatavotajās aktivitātēs.

     Pēc gardumu nobaudīšanas skolēni tika iepazīstināti ar konfekšu fabrikas „Laima” vēsturi, kas datējama ar 1870. gadu. Tad sekoja stāsts par tās plašo  produkcijas piedāvājumu, no ražošanas pirmsākumiem līdz mūsdienām.      Skolēni uzzināja, kur un kā tiek audzētas kakao pupiņas un kā tās tiek žāvētas, lai iegūtu augstvērtīgu šokolādi. Muzeja gids pastāstīja kādas ir šokolādes sastāvdaļas un kāda ir atšķirība starp dažādiem šokolādes veidiem.

     Skolēniem bija iespēja izgatavot un paņemt līdzi katram  savu šokolādes tāfelīti ar mīlestības vēstījumu. Kā arī pieskarties kakao pupiņu sienai. Šīs kakao pupiņas atceļojušas no tālās Āfrikas. Pēc muzeja ekspozīcijas iepazīšanas, izmantojot mūsdienīgas tehnoloģijas, skolēniem bija iespēja iemūžināt saldo piedzīvojumu jautros foto un video.

    Muzeja ekspozīcijas noslēgumā skolēnus gaidīja radošā darbnīca, jo muzeja veidotāji uzskata, ka katrā no mums mīt šokolādes meistars. Liekot lietā radošumu un iztēli, katram skolēnam bija jāizgatavo četras īpašas šokolādes konfektes. Bija iespēja izvēlēties konfekšu sastāvdaļas un šokolādes veidus. Izgatavotās konfektes tika skaisti iesaiņotas kastītē un pasniegtas līdzņemšanai. Ar to saldais ceļojums šokolādes pasaulē bija beidzies.

     Pēc muzeja apmeklējuma, skolēni devās izbraucienā ar „Riga Sightseeing”  divstāvu autobusu, apskatot Rīgas skaistākos objektus, kā piemēram, Rīgas panorāmu, Daugavas tiltus, Brīvības pieminekli, Bulvāru loku, jūgendstila arhitektūru, Rīgas ostu un vēl daudz citu objektu.