Sun. Dec 8th, 2019

“ Mainot sevi, maini pasauli. Ietekmē klimata pārmaiņas!”

  1. novembrī mūsu komanda devās uz Ikšķiles centru, lai sarīkotu ZIBakciju, iegrieztos Ikšķiles vidusskolā un tiktos ar Ikšķiles pašvaldības pārstāvjiem.

Piebraucot pie Maximas, mēs uzreiz sākām īstenot mūsu mērķi – pievērst cilvēkus ZIBakcijai- “ Mainot sevi, maini pasauli. Ietekmē klimata pārmaiņas!” Kamēr Dārta un Laura turēja mūsu lielāko plakātu, Kārlis (un vēlāk arī es), dalīja cilvēkiem lapiņas ar informāciju par klimata pārmaiņām. Lai ierobežotu klimata pārmaiņas, galvenais uzdevums ir samazināt siltumnīcas efekta izraisošo gāzu emisijas.

Drīz pie mums atbrauca PII “Ķiparu nams” pārstāvji, un mēs devāmies tālāk pāri ceļam uz Ikšķiles vidusskolu.

Uz vidusskolas kāpnēm mūs sagaidīja 7.a klases skolēni. Kad mēs viņus iepazīstinājām ar saviem plakātiem un sakāmo, un Maksims norunāja uzrunu Latvijas politiķiem, kuri dosies uz ANO valstu klimata konferenci  Parīzē, mēs devāmies uz Ikšķiles novada pašvaldību.

Uz ēkas kāpnēm lēnām sapulcējās pašvaldības pārstāvji – pašvaldības priekšsēdētāja vietniece Dace Kļaviņa, izglītības speciāliste Māra Niedra, izpilddirektors Guntars Kurmis un citi. Maksims atkal norunāja savu uzrunu (šoreiz ar citu ievadu) “Ķipari” parādīja savus plakātus (kurus atstājām pašvaldības ēkā) un mēs devāmies atpakaļ uz skolu.

 

Izglāb pasauli arī tu!

  • Samazini patēriņu! Pērc tikai to, kas tev tiešām nepieciešams!
  • Pārvietojies klimatam draudzīgi-

ej ar kājām, brauc ar velosipēdu vai sabiedrisko transportu!

  • Neradi liekus atkritumus!
  • Esi energotaupīgs!

Taupi elektrību, ūdeni un siltumu!

  • Izvēlies sezonai atbilstošu augu valsts pārtiku!

Iespēju robežās samazini gaļas patēriņu!

 

Krista Evita Damkevica

rd plakats

 

 

 

20151105_100736 pie_pasv (1) pie_maximas