Thu. Dec 12th, 2019

Zemes stunda

zemesstunda

Šogad 19. martā laikā no 20:30-21:30 jau desmito reizi visā pasaulē tiks svinēta Zemes stunda. Kā katru gadu iedzīvotāji, pašvaldības, uzņēmumi un skolas ir aicinātas Zemes stundas svētkus sagaidīt simboliski izslēdzot apgaismes objektus. Šogad Zemes stundas sauklis ir Iededzies pārmaiņām! un tās laikā ikviens tiks aicināts dalīties ar saviem labajiem darbiem un ikdienas paradumiem

Pasaules Dabas Fonds atgādina, ka „Zemes stunda” nav elektroenerģijas taupīšana vienas stundas ietvaros, bet iedzīvotāju informēšana, ka klimata pārmaiņas notiek un ikviens ir atbildīgs par to. Katru dienu, katru stundu, ikvienam ir iespēja rīkoties atbildīgāk pret vidi, saudzēt resursus un rūpēties par vides ilgtspēju.

Zemes stundas akcijā brīvi var piedalīties ikviens iedzīvotājs un uzņēmums. Aicinām  uzņēmumu un organizāciju dalību Zemes stunda 2016 pieteikt, rakstot uz e-pastu – info@pdf.lv.


Ko darīt Zemes stunda laikā?

  • 2016. gada 19. martā no plkst. 20:30 līdz 21:30 iespēju robežās aicinām pašvaldības un uzņēmumus izslēgts fasādes apgaismojums labi pamanāmām un pazīstamām, centrālām ēkām (ēkai) vai objektiem (baznīcas, domes ēkas, kultūras nami u.c.), neradot riskus iedzīvotāju drošībai (ielu apgaismojumus ieteicams atstāt, jo akcija ir simboliska);
  • Papildus izglītot skolēnus par klimata pārmaiņām, kā arī vides aizsardzību.
  • Iedzīvotājus aicinām organizēt Zemes stundai un dabas aizsardzībai veltītus pasākumus savās mājās, darba vietās, uzņēmumos un organizācijās;
  • Piedalīties Zemes stundas pasākumos visā Latvijā. Informācija par Zemes stundas pasākumiem Latvijā būs atrodama Pasaules Dabas Fonda mājas lapā sadaļā – Zemes stunda.
  • Domāt un rīkoties videi draudzīgāk katru stundu un katru dienu!

 

 

Sekot „Zemes stundas” jaunumiem var arī sociālajos tīklos http://www.draugiem.lv/zemesstunda un www.facebook.com/zemesstunda, kā arī Pasaules Dabas Fonda mājas lapā www.pdf.lv.

 

Par Zemes stundu:

Zemes stunda ir pasaulē lielākā vides akcija, kas tradicionāli notiek marta pēdējās vai priekšpēdējās sestdienas vakarā laikā no 20:30 līdz 21:30 pēc vietējā laika. Līdzīgi kā Jaunā gada sagaidīšana, Zemes stunda tiek organizēta un svinēta ikvienā pasaules daļā, sekojot laika joslu plānojumam. Desmit gadu laikā, kopš notiek Zemes stunda, akcija kļuvusi par globālu kampaņu, kurā ikvienam pasaules iedzīvotājam dota iespēja parādīt savu attieksmi un rīcību vides un dabas ilgtspējas saglabāšanai. Akcijas laikā iedzīvotāji, institūcijas, uzņēmumi, organizācijas ir aicināti simboliski uz vienu stundu izslēgt elektrību, tādējādi paužot savu atbalstu vides un klimata pārmaiņu problemātikai un nepieciešamajiem risinājumiem.

 

Pasaules Dabas Fonds

Elizabetes iela 8-4,

Rīga, LV-1010, Latvija

+371 67505640

zemesstunda@pdf.lv

panda 620