Thu. Dec 12th, 2019

Akcijas “Apstājies. Paskaties. Pamāj.”

Akcijas “Apstājies. Paskaties. Pamāj.” ietvaros vakar Tīnūžu pamatskolā notika Volvo Truck Latvija organizēta nodarbība par satiksmes drošību 2.-3.klasēm. Latvijā aizsāktā kampaņa “Apstājies. Paskaties. Pamāj.” ir daļa no Volvo Trucks globālās iniciatīvas, kuras ietvaros drošas uzvedības apmācībās kopš 2015. gada piedalījušies jau vairāk nekā 100 000 bērnu 13 pasaules valstīs, tajā skaitā – Somijā, Dānijā, Brazīlija un citās, ar mērķi novērst bērnu bojāeju satiksmes negadījumos uz ceļa. Volvo Trucks ir pirmais Eiropas kravas automašīnu ražotājs, kurš iniciējis sociālo kampaņu visu satiksmes dalībnieku drošībai.
Tīnūžu skola šai kampaņai tika izvēlēta, jo caur Tīnūžiem diennaktī cauri izbrauc ap 1636 kravas automašīnas, liecina AS “Latvijas Valsts ceļi” dati. Lai bērni justos droši uz ielas un ceļa, zinātu kā pareizi tos šķērsot, tostarp, ieraugot kravas vai citu liela izmēra automašīnu. 
Kampaņa māca, kā drošas uzvedības paradumu iemācīt kādu pavisam vienkāršu, bet ļoti efektīvu darbību – pirms ielas vai ceļa šķērsošanas, arī pa apzīmētu gājēju pāreju – apstāties, paskatīties un pamāt mašīnas šoferim, tā pārliecinoties, ka autovadītājs un bērns viens otru pamanījuši. Kampaņas ietvaros bērniem radīta īpaša multfilma par kravas automašīnas šoferi Juri, izspēlēta rotaļnodarbība, kurā tika piedāvātas dažādas situācijas uz gājēju pārejas. Bērniem vislielāko prieku sagādāja iespēja apsēsties un iejusties kravas automobiļa vadītāja lomā!

Skolotāja Agnese Ice