Thu. Dec 12th, 2019

Ekskursija uz Tērvetes dabas parku

Uz Tērvetes dabas parku…
Kaut lietus bija lijis un baidījis mūs visu nedēļu, rudens par sevi atgādinājis ik uz soli, tomēr nebaidoties no aukstuma, 17.oktobrī 1.un 3.klases skolēni -priecīgi, satraukti, ar našķiem un gardām pusdienu maizītēm somās devās mācību ekskursijā uz Tērvetes dabas parku!
Šīs dienas mērķis bija apmeklēt „zaļo klasi”, iepazīties ar Latvijas mežos dzīvojošajiem dzīvniekiem, to paradumiem, izskatu, barošanos un paciemoties „Rūķīšu ciemā”, iepazīties ar viņu mājiņām, paradumiem, aplūkot skaistās sēnes un sagaidīt pārsteigumus…
Īpaši satraukti bija 1. klases skolēni, jo tā bija pirmā viņu ekskursija skolas laikā!
Daži no viņiem saka:
Man patika līst rūķu mājiņās un skatīties milzīgās sēnes. (Artūrs) Patika braukt ar vagoniņu un rūķīšu mājiņās iepirkties. (Linda ) Man patika dzert tēju, braukt ar vilcieniņu un iepirkties. (Aleksandrs) Man patika rūķīši, rūķīšu mamma, sēnes. Man patika rūķu mežs. (Kristiāns) Man patika runāt par dzīvniekiem ,staigāt pa mājām, dzirnavām. (Ralfs) Man patika, ka mēs gājām uz rūķīšu mājiņām, līst rūķu alās, vērot dabu, visvairāk man patika, ka es redzēju vilka ādu. (Emīls P.) Man patika pie rūķu mammas, sēņu mežs. Patika līst rūķu mājiņās un klausīties par dzīvniekiem un dzīvnieku ādām. Mēs braucām ar „čukbānīti”, braucām garām vietai, kur ceļ Rūķu pilsētu, braucām garām Anneles liepai-vecam kokam, redzējām putnus un kukainīšus, kas gatavoti no koka. Man patika ļoti Tērvetes dabas parks. (Anda)
Sk. Gunda

Tērvetes dabas parks.
    Rudenīgi vēsā piektdienas dienā devāmies 1.klase un 3.klase ekskursijā uz Tērvetes dabas parku. Parakstījāmies par drošību. Skolas pavārītes mums līdzi  iedeva sviestmaizītes. Kad visi bija sagatavojušies, gājām uz autobusu un devāmies ceļā. Pēc nogurdinoša brauciena izkāpām pie Tērvetes parka informācijas centra. Ieejas biļešu vietā mums izdalīja ap roku liekamas aproces..
    Tērvetes dabas parkā ar vilcieniņu braucām uz Zaļo klasi. Tur gids mums stāstīja par Latvijas meža dzīvniekiem un par viņu dzīvi. Cits gids stāstīja par medībām, zvēru barotavām un rādīja dažādu dzīvnieku ādas un  pēdu nospiedumus.
    Pēc tam mūs vilcieniņš veda uz Rūķīšu mežu. Tur mēs paviesojāmies Rūķu mājās un pat līdām iekšā. Rūķiem bija skaistas, no koka taisītas dzirnavas.
    Pēc Rūķu meža ciemojāmies pie Rūķu mammas. Viņa mūs izklaidēja ar rotaļām un pacienāja ar siltu un garšīgu tēju. Priecājāmies par jocīgas formas ķirbjiem.
    Pēc ekskursijas katrs varēja iegādāties suvenīrus piemiņai un mājupceļā autobusā pārrunāt par redzēto un dzirdēto.
           Elīza Dombrovska 3.klase

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA