Comenius Latvija 2013.gads

krasains_lv EU_flag_23L
ES Mūžizglītības programmas Comenius apakšprogrammas skolu daudzpusējās sadarbības projekta „Jauniešu tiesības un Eiropas pilsonība” ietvaros Tīnūžu pamatskolas kolektīvs no 2013.gada 6.-11.oktobrim uzņēma viesus no piecām valstīm- Vācijas, Austrijas, Norvēģijas, Portugāles un Dānijas.

Projekta pirmā darba diena bija iepazīšanās diena. Projekta darba atklāšanā visus darbam uzmundrināja projekta koordinatore Latvijā skolotāja Anita un visa projekta koordinatore skolotāja Lotte no Dānijas. No katras valsts, tai skaitā no Latvijas, projekta darbā piedalījās seši skolēni, darba valoda-angļu. Tika spēlētas dažādas interaktīvās iepazīšanās spēles, lai projekta dalībnieki ātrāk un labāk viens otru iepazītu. Spēles bija ļoti interesantas, jo skolēni uzzināja daudz jauna viens par otru.

Pēc dažādiem kritērijiem skolēni tika sadalīti 5 internacionālās grupās un preses grupā.

Katras valsts komanda prezentēja mājas darbu: divas īsfilmas par ģimenes dzīvi konkrētajā valstī un par ievērojamākajām vietām un piedāvātajām sadzīves, veselības aprūpes, atpūtas un izklaides iespējām vietējā pašvaldībā. Skatoties filmas, skolēniem bija jāizpilda pirmais uzdevums- jāuzraksta, kas kopīgs un kas atšķirīgs ģimenes un vietējās pašvaldības dzīvē ar citām valstīm. Par īsfilmās redzēto skolēni apspriedās gan ar „savējiem”, gan darba grupās un izdarīja secinājumus, kurus apkopoja un ievietoja projekta mājas lapā preses grupas pārstāvji (http://www.yreccomenius.wordpress.com).

Pirmā diena noslēdzās ar zupas vārīšanu skolas lapenē ,tējas dzeršanu, latviešu rotaļu mācīšanos un skolas apskati. Zupas vārīšanas procesu uzraudzīja skolotājas Eva, Gunda, Iveta, Daina, Kristīne , kā arī 9.klases audzinātāja Dace kopā ar saviem audzēkņiem.

Otrā projekta diena sākās ar darbu grupās. Pēc tam devāmies ekskursijā uz Ikšķiles novada pašvaldību, kur projekta dalībniekus uzrunāja un piemiņas veltes katrai skolai pasniedza Ikšķiles novada pašvaldības vadītājs I.Trapiņš un Attīstības nodaļas vadītāja I. Leja. Pēc pusdienām skolēni un skolotāji sadalījās pa grupām un apmeklēja dažādus Ikšķiles novada uzņēmumus. Vakarā skolotāja Sanita novadīja interesantu Sporta pēcpusdienu skolēniem, skolotājiem un vecākiem. Kamēr noritēja jautras sacensības sporta zālē, skolotāju istabā noritēja intensīvs darbs, detalizēti izplānojot nākamās dienas programmu un vienojoties par uzdevumiem, kas jāizpilda tikšanās laikā 2014. gada februārī Minhenē.

Trešdien darba grupas turpināja darbu, iepazīstoties ar Bērnu tiesību konvenciju. Pēcpusdienā – ekskursija uz Rīgu. Ap piecdesmit cilvēku lielā grupa sadalījās četrās grupās un kopā ar gidiem izstaigāja skaistākās Vecrīgas ielas un apskatīja interesantākos vēstures un arhitektūras pieminekļus. Ciemiņi bija sajūsmā par Rīgu, kā arī par iespēju iepirkties tirdzniecības centrā „Alfa”.

Ceturtdiena – pēdējā projekta darba diena. Grupas iepazīstināja ar paveikto, pastāstīja, ko uzzinājuši . Minhenes vidusskolas skolotāji parādīja prezentāciju par savu skolu, nākošās tikšanās vietu. Vēl pēdējās kopīgās pusdienas skolas ēdnīcā. Par viesu ēdināšanu nedēļas garumā rūpējās Gunta, Zanda, Sandra un Jolanta.

Dāņi devās uz lidostu, norvēģi uz Rīgu, bet pārējie projekta dalībnieki – uz Ogres ledus halli baudīt slidošanas priekus; tālāk sekoja pārbrauciens uz Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolu, kur notika radošā nodarbība veidojot dažādas figūriņas no māliem.

Vislielākā pateicība mūsu skolēnu vecākiem, kuri ir ārkārtīgi sirsnīgi un atsaucīgi. Visi viesskolēni tika uzņemti ģimenēs, pie tam daudzām ģimenēm projekts iesākās jau svētdienā 6. oktobrī sagaidot „savu bērnu”lidostā. Paldies Lauras Ozolas, Justīnes Atvares, Kristas Damkevicas, Ramonas Rubenes, Mārtiņa Patjanko, Tomasa Juškāna, Lilī Šnitko, Paulas Krauzes, Matīsa Jurgenovska, Simonas Iranovičas, Makša Pauniņa, Dāvida Andriksona, Lindas Megnes, Martas Riemeres, Annas Ginko, Aleksandras Zujevas, Dagnijas un Gundara Snigirevu , Roberta Zariņa, Renātes Zariņas, Luīzes Zalcmanes, Ievas Pauriņas vecākiem.
Iepazīšanās spēles
Iepazīšanās spēles1